Pozostałe

Proste pomysły na ozdoby wielkanocne DIY

Te wszystkie ozdoby wielkanocne, na które natykasz się w sklepach, totalnie nie trafiają w twój gust? A może nie masz ochoty po raz kolejny ich kupować, wiedząc dobrze o tym, że w następnym roku i tak już ich nie wykorzystasz, a jedynie odłożysz gdzieś w kąt, tracąc na nich wyłącznie swoje ciężko zarabiane pieniądze? W obu tych przypadkach możesz zwrócić się w stronę własnoręcznie wykonywanych dekoracji.

O wielkanocnych ozdobach

Nie przejmuj się, nawet jeśli nie masz specjalnej wprawy w robieniu podobnych rzeczy. Akurat poniższe pomysły na ozdoby na Wielkanoc są tak proste w realizacji, że nawet twoje dziecko dałoby sobie z nimi radę.

Znakomitą dekoracją, którą spokojnie wykonasz właśnie ze swoimi pociechami, jest wielkanocna girlanda z papierowych jajek. Jeśli nie jest Ci obce modelarstwo i malowanie figurek, to efekt będzie na pewno wybitny. Podobne łańcuchy dzieci wykonują w szkołach i przedszkolach przed świętami bożonarodzeniowymi. W sumie idea jest dokładnie taka sama, tyle że zamiast tworzyć łańcuch z kolorowych ogniw, wykonujecie go z barwnych jajeczek. Wytnijcie je najpierw z twardego papieru. Kolor jest dowolny, podobnie jak i tym zdobienia jajek, które możecie dodatkowo pomalować pisakami czy przewiązać wstążeczkami. Następnie w każdym takim jajku zróbcie otwór przy pomocy dziurkacza, a poszczególnie jajka połączcie ze sobą przy pomocy długiego sznurka lub tasiemki. Gotowe łańcuchy możecie zawiesić chociażby na framugach okien. Takie ozdoby na Wielkanoc wspaniale ożywią i ocieplą każdy dom.

Wielkanocne jajka

Kolorowe jajka powycinane z twardego papieru lub kartonu same w sobie są jednak znakomitą ozdobą. Możecie przecież dowolnie je dekorować. Doczepić do nich skorupkę wykonaną z gazet czy kartonu w ciemniejszym kolorze albo namalować na nich oczka czy noski czarnym flamastrem. Puśćcie wodze swojej fantazji. Pamiętajcie, że domowe ozdoby na Wielkanoc nie muszą wyglądać aż tak idealnie jak te ze sklepu. Daj więc swoim szkrabom wolną rękę i pozwól im na totalnie dowolne dekorowanie domu. Wielkanoc to idealna pora na tego rodzaju szaleństwa.

Similar Posts